Aktualności - Słowo Proboszcza

2017-06-11

Drodzy Parafianie!

Kto wierzy w Niego...

Czy wiarę można zmierzyć? Tak, ale jaką miarę przyłożymy? Licz­bę odprawionych liturgii? odmówione modlitwy? wysłuchane spowiedzi? odbyte pielgrzymki? przebyte cierpienia? darowane winy? przebaczone grzechy? czuwanie nad dzieckiem? Chyba to wszystko po trochu mierzy siłę wiary. A gdy dodamy świadectwo współczesnych męczenników, to wtedy nie mamy już żadnych wątpliwości, że Trójjedyny mieszka w sercach swych wyznawców. Rozmowa Jezusa z Nikodemem uszlachetnia nasze dążenia. Wierzymy w Trójjedynego Boga, w Jego niepojętą i nieogarnioną miłość. Tym samym wierzymy w życie wieczne.

„Pismo Święte poucza nas z wszelką pewnością o tym, w co należy pobożnie wierzyć i co przedstawia się duszy z niewątpliwą pewnością: uczy więc, że jest Ojciec i Syn, i Duch Święty oraz że Syn nie jest tym samym co Ojciec, a Duch Święty nie jest tym sa­mym co Ojciec czy Syn" (św. Augustyn).

Nauka o Przenajświętszej Trójcy jest trudna, ale nie chodzi w tej nauce o to, aby wszelkie tajemnice rozwikłać, rozwiązać, poznać, przeniknąć, dotknąć, zbadać, przeanalizować, lecz... żeby nimi żyć.

To ostatni przed wakacjami numer Informatora Duszpasterskiego. Odbył się już Michayland święto dla dzieci, a Serce Pana Jezusa zaprasza do Jego uczczenia. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:30. Przed nami bogactwo liturgiczne świąt czerwcowych. Niedzielą Trójcy Świętej kończymy okres Komunii św. Wielkanocnej. Dziś o godz. 12:30, swój 25 jubileusz świeceń kapłańskich będzie przeżywał nasz rodak pracujący we Włoszech ks. Jan Bogacki - michalita.  12 czerwca wspominamy naszych błogosławionych męczenników Wojciecha Nierychlewskiego i Władysława Błądzińskiego. 13 czerwca kolejne nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. Łukasz Skarżyński proboszcz nowopowstałej parafii św. Andrzeja Apostoła na Jarze, gdzie buduje kościół.

W najbliższy czwartek 15 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Uczestnictwo we Mszy św. dla każdego katolika jest obowiązkowe. W tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się do południa. Msze św. do południa tak jak w niedzielę: 7:30, 9:30 po tej Mszy wyruszy procesja eucharystyczna Bożego Ciała, nie będzie Mszy św. o godz. 11:00, 11:15 (dla przedszkolaków), następne Msze św. o godz.12:30, 15:00 i 18:00. Procesja przejdzie ulicami: Rybaki, Konopnickiej, Mickiewicza i Klonowica. Prosimy by wspólnoty działające przy naszej parafii przygotowały się do dekoracji swoich ołtarzy. Pierwszy ołtarz przygotowuje: Oratorium, Czciciele Św. Michała Archanioła., drugi: Parafialny Klub Seniora, Wspólnota Miłosierdzia i Patronat Misyjny, trzeci: Oaza Rodzin, Młodzież Oazowa, Ministranci czwarty: Wspólnota Piękna Domu Bożego, Róże Żywego Różańca, Akcja Katolicka, Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00. Prosimy o udekorowanie kwiatami ołtarzy. Serdecznie prosimy także, by parafianie - mieszkańcy przyłączyli się do przygotowywania ołtarzy szczególnie prosimy o kwiaty oraz dekorowanie swoich domów szczególnie na trasie procesji. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Z tej okazji zapraszamy serdecznie dziewczynki w białych strojach. Próby sypania kwiatów w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 18:00. W procesji biorą  także udział dzieci pierwszo komunijne w swoich strojach. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. uczestniczymy w procesji eucharystycznej wokół kościoła: prosimy dzieci do sypania kwiatów. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 12:30. Próba dla ministrantów w środę po Mszy św. o godz. 18:00

16 czerwca o godz. 18:00, bp. Józef Szamocki udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Szczególnie też będziemy świętować uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, potem uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. 27 czerwca uroczystość patronki naszej diecezji NMP Nieustającej Pomocy. Czerwiec zakończy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Na te ważne czerwcowe dni z serca Wam błogosławię i zapewniam o modlitewnej pamięci.

Ks. Proboszcz Robert Giza CSMA