Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą

2017-07-23
 1. Organizatorzy i pielgrzymi serdecznie dziękują za przyjęcie na nocleg Krajeńskiej Pielgrzymki.
 2. W dniach od 4 do 13 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Zapisy w parafii św. Józefa i św. Antoniego Szczegóły na plakacie.
 3. We wtorek swoje imieniny obchodzą nasi kapłani: Ks. Krzysztof Winiarski przyszły proboszcz i ks. Krzysztof Konopka duszpasterz młodzieży, składamy  im najserdeczniejsze życzenia: mocy Ducha św. błogosławieństwa Bożego oraz dużo zdrowia.
 4. Rozpoczynamy 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie wspieramy misjonarzy w zakupie środków transportu przez udział w akcji 1 gr za 1 km. Dziś w niedzielę 23 lipca odbędzie się błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy św., a przy okazji będą zbierane ofiary dla organizacji MIVA Polska, która kupuje środki transportu dla misjonarzy.
 5. W sobotę 29 lipca po Mszy św. o godz. 8:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Obrońców Życia Poczętego.
 6. Wprowadzenie na urząd proboszcza ks. Krzysztofa Winiarskiego odbędzie się w przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30
 7. W tym tygodniu w Kościele liturgicznie wspominamy:
 • Poniedziałek – wspomnienie św. Kingi
 • Wtorek – święto św. Jakuba Starszego
 • Środa – wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP
 • Piątek – św. Serbiliusza
 • Sobota – św. Marty

 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych, opieki swoich Patronów i życzliwości najbliższych, oraz wstawiennictwa św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza.

W tym tygodniu odeszła do Pana: + Helena Kamińska l.92 – z ul. Słowackiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.